Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne prowadzi aktywną działalność wydawniczą. Wspólnie z Katedrą Kryminalistyki Uniwersytetu Warszawskiego wydaje periodyk – Problemy Współczesnej Kryminalistyki. Realizuje cykl wydawniczy – Polska Bibliografia Kryminalistyczna oraz patronuje innym publikacjom z dziedziny kryminalistyki,
Od 2006 roku działa Biblioteka Kryminalistyczna, w której systematycznie gromadzone są publikacje książkowe i periodyczne z dziedziny kryminalistyki oraz nauk pokrewnych.

Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne prowadzi również sprzedaż książek i czasopism tematycznie związanych z kryminalistyką i prawem.
Wszystkie publikacje są do nabycia w biurze PTK w Warszawie przy ul. Zgoda 11 lokal 300 lub drogą wysyłkową po wcześniejszym zgłoszeniu e-mailowym lub telefonicznym.
WSPÓŁCZESNY MODEL EKSPERTYZY PISMOZNAWCZEJ. WYKORZYSTANIE NOWYCH METOD I TECHNIK BADAWCZYCH
Przedstawiamy Państwu najnowszą książkę autorstwa Mieczysława Goca. Publikacja skierowana jest do szerokiego kręgu biegłych sądowych, ekspertów i kandydatów na ekspertów, przedstawicieli kryminalistyki akademickiej, studentów, słuchaczy szkół policyjnych, sędziów, prokuratorów i adwokatów oraz wszystkich tych, których interesują najnowocześniejsze osiągnięcia nauki, mającej na celu doskonalenie metodyki badań pismoznawczych.
Cena 75zł plus koszt wysyłki.
ŚLADY KRYMINALISTYCZNE
Pod patronatem Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego ukazała się książka „Ślady kryminalistyczne
– Ujawnianie, zabezpieczanie, wykorzystywanie” pod redakcją Mieczysława Goca i Jarosława Moszczyńskiego. Podręcznik stanowi kompendium wiedzy praktycznej, głównie z zakresu techniki kryminalistycznej niezbędnej w pracy specjalistów policyjnych oraz przydatnej dla prokuratorów, studentów prawa itp.
Cena z rabatem 65zł plus koszty wysyłki.
POLSKA BIBLIOGRAFIA KRYMINALISTYCZNA
Informujemy, że w sprzedaży są już trzy tomy Polskiej Bibliografii Kryminalistycznej, obejmujące lata 1980 – 2008, zawierające łącznie ponad 18 tysięcy pozycji bibliograficznych.
Każdy tom, o objętości ponad 800 stron, wydany jest w twardej oprawie, format B-5, z indeksem przedmiotowym i autorskim.
Cena każdego tomu 99 zł plus koszty wysyłki. Dla członków Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego oraz bibliotek, a także przy zakupie ponad 3 tomów udzielamy – rabatu.
KRYMINALISTYKA. ZARYS SYSTEMU
Najnowsza publikacja autorstwa Jerzego Kasprzaka, Bronisława Młodziejowskiego oraz Wojciecha Kasprzaka to nowoczesny podręcznik dotyczący współczesnej kryminalistyki. Koncepcja opracowania powstała podczas zajęć z przedmiotów kryminalistyka, medycyna sądowa i postępowanie karne realizowanych na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie, zarówno na studiach prawniczych, administracyjnych, jak i na studiach z zakresu bezpieczeństwa. W stosunku do poprzedniego wydania z 2006 roku wszystkie rozdziały zostały uaktualnione. Dodano nowe zagadnienia dotyczące śladów cyfrowych ich znaczenia, ujawniania i zabezpieczania. Podręcznik uzupełniono o ważne problemy etyki kryminalistycznej.
Książka do nabycia w księgarni internetowej wydawnictwa Difin www.ksiegarnia.difin.pl (w miarę możliwości www.ksiegarnia.difin.pl podlinkować http://www.ksiegarnia.difin.pl/prawo-podreczniki/47/kryminalistyka-zarys-systemu/2377) oraz w dobrych księgarniach.
Czytaj więcej (plik PDF)
PUBLIKACJE POLECANE PRZEZ POLSKIE TOWARZYSTWO KRYMINALISTYCZNE
Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne zostało patronem medialnym książki „Psychologia kryminalistyczna. Diagnoza i praktyka” autorstwa Prof. Brunona Hołysta.
Poznaj umysł sprawców przestępstw
Nakładem wydawnictwa Difin ukazało się w sprzedaży kolejne 4 wydanie „Psychologii kryminalistycznej”. Różni się ono znacząco od poprzednich wydań. Dodano podtytuł „Diagnoza i praktyka” wskazujący na zakres podręcznika oraz zrezygnowano z omówienia problemów metodologii badań (poprzednio – część druga), zawartego w wydaniu 3. Uwzględniono natomiast wiele nowych problemów istotnych z punktu widzenia psychologii kryminalistycznej.
Przy omawianiu zagadnień motywacji zachowań agresywnych sprawców przestępstw dodano uwagi dotyczące istoty agresji relacyjnej. Chodzi tu o tendencję do przejawiania zachowań skierowanych na niszczenie relacji społecznych innych osób. Wprowadzono nową część szóstą Wybrane zjawiska społeczne stanowiące potencjalne zagrożenia. Dotyczy ona agresji w ruchu drogowym. Ważną problematykę stanowi również destruktywna rola nienawiści w przestrzeni publicznej – chodzi tu w szczególności o podstawowe emocje, generowanie stanów emocjonalnych, narcyzm, marzenia senne i fantazje, pojęcie uprzedzenia, ignorancję, nienawiść, postępowanie karne, typologię sprawców.
Na uwagę zasługują także manipulacje w relacjach interpersonalnych. W tym zakresie omówiono: pojęcie manipulacji, czynniki kształtujące zaufanie, metody manipulacji, zagadnienie makiawelizmu, wykrywanie kłamstwa, analizę kłamstwa, strategie ustalania prawdy.
Wyjątkową aktualność wykazuje problematyka relacji lekarza z pacjentem – zwrócono tu uwagę na: prawa pacjenta, tajemnicę lekarską, autonomię pacjenta, pozycję lekarza rodzinnego, efektywność leczenia i problematykę stresu w pracy lekarza. Nowym zagadnieniem jest również moralność podatkowa. Analizie poddano: obowiązek podatkowy, uchylanie się od opodatkowania, poziom moralności podatkowej, subiektywną sprawiedliwość podatkową.
Ciekawą problematykę przedstawiają zachowania nieproduktywne w miejscu pracy. Wymienić tu należy: ogólne pojęcie zachowań nieproduktywnych, zachowania nieproduktywne jako reakcję obronną, kontrolę w pracy i zapobieganie nieproduktywnym zachowaniom.
Z uwagi na zakres treści nie tylko studenci z wydziałów psychologii, socjologii, prawa i pedagogiki, lecz również pracownicy organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości będą mogli zaznajomić się z problemami, które są tak ważne w procesie dochodzenia do prawdy.
Wydawnictwo Difin, 2018.